psgp.pl

prawdziwa strona gier planszowych

Organizacyjne

System ocen TL;DR

Rzuty okiem, które z natury swej powinny być raczej zwięzłe i krótkie często wychodzą całkiem długie. Za długie. Przeglądając strony z recenzjami gier planszowych, sam niejednokrotnie porzucam czytanie recenzji, jeśli okazuje się zbyt długa, lub przechodzę bezpośrednio do wniosków. Dlatego szanując Twój czas Szanowny Czytelniku proponuję skrócony acz żartobliwy system ocen pochodzący prosto z serialu Sons of Anarchy. Odtąd skrócona ocena będzie się znajdować przy większości wpisów dotyczących gier – tak recenzji jak i „rzutów okiem”. Poniżej krótki słowniczek pojęć:

TL;DR – z angielskiego „Too long; didn’t read” dosłownie oznacza – „Za długie, nie przeczytałem”. Skrót taki stosujemy, gdy chcemy streścić, w najwyżej kilku zdaniach jakąś długą treść.

Yay – grę lubimy i szczerze polecamy!

Nay – nie, po prostu nie. Tak oznaczymy gry, które odradzamy. Jednak należy pamiętać, że każdy lubi co innego, więc zanim Drogi Czytelniku weźmiesz sobie do serca tę ocenę, warto sprawdzić, czy Twój gust planszowy w mniejszym lub większym stopniu pokrywa się z gustem osoby wystawiającej ocenę.

Meh – oznacza obojętność. Sytuację, kiedy komuś zwyczajnie jest wszystko jedno. W odniesieniu do gier będziemy określać tak gry, które specjalnie nie wyróżniły się – ani pozytywnie, ani negatywnie. W skrócie: można zagrać, nie będzie bolało, ale po co, skoro jest dużo lepszych tytułów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ